Su Arıtma Cihazı Filtreleri ve Değişim Süreleri

SU ARITMA CİHAZI FİLTRELERİ ve DEĞİŞİM SÜRELERİ

Su Arıtma Cihazında Kullanılan Filtreler ve Değişim Periyotları 


3' lü filtre seti suyun tortu, çamur, klor ve tarımsal ilaçlar gibi zararlı maddelerden arındırıldığı ve suyun arıtma cihazıyla karşılaştığı ilk aşamalardır. Bu yüzden su arıtma cihazının en sık değişen filtreleri 1-2 ve 3. Aşamalardır. Ortalama değişim süresi 9-12 ay arasıdır. Kullanım süresi kullanım miktarının yoğunluğuna bağlı olarak bir kaç ay kısalabilir.


4. aşama olan membran filtre : Suyun ters ozmos yöntemiyle kirli ve temiz diye ayrıştırıldığı bölümdür. Asıl arıtma işleminin yapıldığı bölüm olduğu için kalitesiz ve uzak doğu dan ithal edilen membran filtreleri tercih etmemeye özen gösteriniz. zira kalitesiz membran kullandığınız da hem suyunuzun kalitesi düşer hem ömrü kısa olacağı için ekonomik olmaz hem de suyun içindeki tüm mineralleri süzeceği için sağlığınıza da zarar verir.


5. aşama tatlandırıcı filtre (post karbon): suya tat veren suyun tadını düzenleyen filtredir. Kalitesiz bir filtre kullanıldığında suyun yüzeyinde partiküller, su da beyaz baloncuklar, suyun tadında acılık, plastik veya metal kokusu ve damakta garip tat bırakma hissi gibi olumsuz etkiler yaratır. Türksu Arıtma firması dünyanın en kaliteli ve pahalı filtresi olan ve NFS sertifikalı tek tatlandırıcı olan omnipure tatlandırıcı filtresini kullanır. Üstünde bulunan hologram ve seri numarası sayesinde filtrenin üretim yeri ve orjinalliğini internet üzerinden de kontrol edebilirsiniz. Omnipure filtresi sayesinde yıllarca daima hafif,lezzetli ve içimi güzel bir su elde edersiniz. 


6. aşama mineral-Alkali filtre:  suya gerekli olan ama yeteri miktarda bulunmayan mineralleri katarak suyun mineral açısından daha zengin bir içeriğe sahip olmasını sağlayan ve bunu muhteviyatın da ki doğal mineral taşlarıyla gerçekleştiren mineral filtresi özellikle çocuklu ailelerin vazgeçilmez filtresi konumundadır. Fiziksel gelişimde çok önemli bir yere sahip olan

kalsiyum,sodyum,potasyum ve magnezyumu barındıran mineral filtre suyun kalitesine de büyük oranda etki etmektedir. 

suyun alkali seviyesi olan PH seviyesini insan vücudunun ihtiyaç duyduğu 7.5-8.5 civarına yükselterek sağlığınız için gerekli olan seviyeye getirir ve alkali filtreyi kullandığınız sürece o seviyeye dengeler. Alkali suyun önemi ve faydasıyla ilgili birçok gerekçe var bunları buraya yazmak yetmeyeceğinden internette araştırmanızı ve PH filtreden ödün vermemenizi tavsiye ederiz.


Önemli: Web sitemiz üzerinden aldığınız filtreleri kendiniz değiştirirken filtreleri sıralı olarak yıkayıp öyle takınız aksi halde bir önceki filtrenin artık maddesi sonraki filtreye zarar verebilir. yıkayarak yapılan filtre degişimleri hem filtrenin ömrünün daha uzun olmasını hemde çok kaliteli ve lezzetli bir tat almanızı sağlar. Yeni almış olduğunuz bir bardak su içmeden önce bardağı yıkamak gibi.